Eskişehir Avukat - Bize Ulaşın: 0541 332 35 95 - Gökmeydan Mh. Nilgün Sk. Uzun Ap. 122/10 Odunpazarı/Eskişehir

Eskişehir'de Boşanma Avukatı Olmak

Eskişehir'de Boşanma Avukatı Olmak

Eskişehir de Boşanma Avukatı olmak daha küçük şehirlere nazaran çok farklılık göstermese de zorlukları bulunan bir durumdur. Zira Türkiye’deki boşanma oranları gün geçtikçe artmaktadır. Bunların oldukça büyük bir kısmı ise yeni evlenmiş yahut ilk beş yılını doldurmamış çiftlerden oluşmaktadır. 

Açılan davalarda gösterilen sebeplerin %100’e yakını da şiddetli geçimsizlik / evlilik birliğinin temelinden sarsılması gibi sebeplerden oluşmaktadır. Bu nedenle Eskişehir'de nüfusu daha seyrek illere göre daha zorlu bir hâl almaktadır. 

Bir de bazı avukatların kendileri hakkında Türkiye’nin en iyi boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı gibi ibareler kullanması bu durumu oldukça zorlaştırmaktadır. 

Eskişehir Boşanma Avukatı mısınız?


Özellikle internet üzerinden “Boşanma Avukatı” olarak çok fazla sorgulama yapılmaktadır. Birçok avukat “siz Boşanma Avukatı mısınız?” gibi sorularla karşı karşıya kalmaktadır. Ancak toplumda bu şekilde var olan bu yanlış anlaşılmanın bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir. Zira boşanma davalarına her avukat bakabilmektedir. Yani Boşanma Avukatı olarak özel bir sıfat bulunmamaktadır. Boşanma davalarına bakıp bakmayacağı avukatın bu davalarla ilgilenmesine bağlıdır.


Ülkemizde Türkiye’nin en iyi boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı gibi bir statüyü bir avukata verebilecek bir kurum bulunmamaktadır. Ülkemizde avukatlıkta uzmanlaşma maalesef tıptaki gibi değildir. Ciddi bir hukuki sorun ile karşı karşıya kaldığınızda ve bir boşanma avukatına ihtiyaç duyduğunuzda daha önce de belirttiğimiz gibi her avukatın her davaya bakabildiğini göreceksiniz. Bu sebeple boşanma davanızla ilgili avukata ihtiyaç duyduğunuzda Eskişehir Boşanma Avukatı gibi aramalar yapmanıza gerek yoktur.


Günümüzde boşanmalar maalesef ki artış göstermektedir. Bu durum elbette ki istenmeyen bir durumdur. Ancak bazen ayrı yaşamak birlikte yaşamaktan daha iyi olacaktır. Zira eşlerin birbirlerine zarar vermeden ayrılmaları her iki taraf için de iyi olacaktır.


Daha önceki makalelerimizde göreceğiniz üzere bir yıllık evlilik sürecini dolduran çiftler anlaşmalı boşanma ile tek celsede boşanabilmektedirler. Ancak anlaşma sağlanamayan durumlarda yapılan yargılamalar uzayabilmektedir. Bu nedenle boşanma davalarının takibinin bir avukatla yapılması hem hak kaybına uğramamanız hem de her iki tarafın da bu süreç içerisinde daha az yıpranması için faydalı olacaktır.

"Eskişehir'de Boşanma Avukatı Olmak" adlı makalenin tüm hakları yazarı Av. Eda Yıldırım İlhan'a aittir ve makale, yazarı tarafından (https://www.edayildirimilhan.av.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Söz konusu bu makalenin bütünü yazarının izni olmaksızın çoğaltılamaz, Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun olarak makaleye atıf yapılmak suretiyle alıntı yapılabilir.

Yazar: