Eskişehir Avukat - Bize Ulaşın: 0541 332 35 95 - Gökmeydan Mh. Nilgün Sk. Uzun Ap. 122/10 Odunpazarı/Eskişehir

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 • İmzalı boş senedimi sonradan doldurup icraya vermişler, ne yapmalıyım?
  İmza atılan boş senedin sonradan doldurulduğunun ispatı zor olsa da mümkündür. Öncelikle savcılığa "açığa atılan imzanın kötüye kullanılması" hakkında 6 aylık yasal süresi içerisinde şikayette bulunmalısınız. Daha sonra yapılan icra takibine itiraz ederek takibin iptali için dava açmalısınız.
 • Hakkımda icra takibi açılmış. Ama benim borcum yok, ne yapmalıyım?

  Herhangi bir borcunuz olmamasına rağmen aleyhinize icra takibi başlatılmış ise öncelikle itiraz etmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan icra takibinin neye dayanarak başlatıldığıdır. İcra takiplerine ilişkin bu yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 • Maaşıma haciz geldi. Maaşımın ne kadarı kesilebilir?

  Maaş hacizlerinde maaşın en fazla 1/4'ü kesilebilmektedir. Daha fazla kesinti yapılabilmesi için muvafakat verilmiş olması gerekmektedir. Emekli maaşlarına ise birkaç istisna haricinde haciz konulamamaktadır.

 • Ev sahibim beni evden çıkarmak istiyor. Çıkarabilir mi?
  Ev sahibinin haklı sebepleri yoksa, kira ödemenizi düzenli yapıyorsanız ve tahliye taahhütnamesi vermediyseniz kira sözleşmesinin feshi oldukça zordur. Ev sahibinizin evden çıkarması için kanunen sayılı sebeplerin varlığı gerekmektedir.
+90 541 332 3595